Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Городенська, К.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 30
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30  
1.


    Городенська, К. Г.
    Градаційні складносурядні речення в українській мові: структура та внутрішньозначеннєва диференціація [Текст] / К. Г. Городенська // Українська мова. - 2019. - № 3. - С. 29-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Граматика української мови--Синтаксис--Складносурядне речення
Анотація: Охарактеризовано основні етапи формування поняття "градаційні складносурядні речення" у сучасному мовознавстві, окреслено засоби експлікації градаційного -синтаксичного відношення між сурядними частинами. Запропоновано типологію градаційних складносурядних речень залежно від характеру семантичного зв'язку між їхніми предикативними частинами та засобів його вираження/

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Городенська, К. Г.
    Семантико-синтаксична типологія сполучникових складносурядних речень [Текст] / К. Г. Городенська // Українська мова. - 2019. - № 2. - С. 21-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська мова--Граматика
Анотація: У статті проаналізовано поділ складно-сурядних речень залежно від засобів вираження семантико-синтаксичних відношень між їхніми предикативними частинами

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Городенська, К. Г.
    Консультує мовознавець [Текст] / К. Г. Городенська // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2010. - № 32. - С. 34-35.
Рубрики: Українська мова--Мовознавство
Анотація: В статті йдеться про визначення граматичного роду абревіатури, розбивку - розрядку - розрідження. Автори наукових праць, цитуючи когось, іноді виділяють якесь слово, словосполучення, частину речення чи навіть ціле речення, про що зазначують у круглих дужках. Інші автори конкретизують спосіб виділення слова, словосполучення, частини речення чи цілого речення.


Знайти схожі

4.


    Городенська, К. Г.
    Деривати на - ч-(-ий) в українській народній та літературний мові [Текст] / К. Г. Городенська // Українська мова. - 2020. - № 4. - С. 3-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська мова--Граматика--Дієприкметники--Словотворення
Анотація: Охарактеризовано походження і статус дериватів на -ч -(ий). наявних у словниковому складі сучасної української літературної мови. Обгрунтовано нормативність та практичну доцільність уживання в українській мовній практиці прикметників на -ч- (ий) перших двох груп і ненормативність дериватів третьої групи, оскільки вони суперечать морфологічній та словотворній нормам української літературної мови.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Малаш, О.
    Городенська К. Українське слово у вимірах сьогодення [Текст] : [рецензія] / О. Малаш // Мовознавство. - 2020. - № 4. - С. 73-74
Рец. на кн. : Городенська К. Українське слово у вимірах сьогодення / Катерина Городенська. - Київ : Компанія «Медіа Майстер», 2019. - 208 с.

Рубрики: Українська літературна мова--Рецензія на книгу
Анотація: Книжка К. Городенської - не лише добірка рекомендацій. Це насамперед фахова візія української літературної мови в XXI ст., причому як на синхронному зрізі, так і з урахуванням цілої низки процесів, що відбулися впродовж історичного її розвитку. І навіть якщо в майбутньому лінгвістичні прогнози вченої не справдяться й деякі поради втратять свою актуальність, читач матиме деталізовану історію нормотворення, яка зможе стати підґрунтям для подальших наукових студій і приводом для нових дискусій.


Дод.точки доступу:
Городенська, Катерина Григорівна (укр. мовознавець, фахівець з граматики, д-р філол. наук (1991), проф. (1993) ; 1948-) \про кн.\

Знайти схожі

6.


    Городенська, К. Г.
    Українська лінгводидактична термінологія і сучасний фаховий дискурс [Текст] / К. Г. Городенська // Українська мова. - 2019. - № 4. - С. 128-132
Рец. на кн.: Омельчук С. Сучасна українська лінгводидактика: норми в термінології і мовна практика фіхівців. / С. Омельчук. - Київ, 2019

Рубрики: Лексикологія--Термінознавство українське
Анотація: Опубліковано рецензію на дану книгу. Зазначено. що автор грунтовно проаналізував творення та вживання термінів лінгводидактики, критично оцінив їхню нормативність, ретельно простежив дотримання граматичних, словотвірних, орфографічних, лексичних. стилістичних та інших норм у різних видах лінгводидактичного дискурсу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Городенська, К. Г.
    З практики активного слововживання: коментар фахівця [Текст] / К. Г. Городенська // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2012. - № 32. - С. 38-39.
Рубрики: Мовлення--Стилістика українська
Анотація: Стаття розповідає про практику вживання слів: "видаляти/видалити", "донька/дочка", "не виключено, що...", "близько нуля...".


Знайти схожі

8.


    Городенська, К.
    Рекомендації з найскладніших уживань та проблемного правопису слів [Текст] / Катерина Городенська // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 4. - С. 23-25.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Орфографія--Правопис
   Українська мова--Ономастика

Кл.слова (ненормовані):
Святвечір -- велика й мала літера в назвах вулиць -- назви станцій метрополітену -- Гостиний двір
Анотація: Запропоновано найновіші рекомендації з найскладніших уживань та проблемного правопису слів і словосполучень у сучасній українській літературній мові. Рекомендації ґрунтуються на мовних нормах та виважених теоретичних засадах академічної мовознавчої науки. Зокрема, у цій статті увагу приділено проблемі правопису певних назв вулиць та станцій метрополітену, назв "Святвечір" та "Гостиний двір".

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

9.
81.2Укр-5
Г70


    Городенська, К.
    Де взявся ПДВШний облік? [Текст] / К. Городенська // Українська мова. - 2008. - №4. - С. 95
ББК 81.2Укр-5
Рубрики: Українська мова--Культура мовлення--Мовні норми
Анотація: Щодо вживання русифікованого прикметника "ПДВшний" замість українського "ПДВйний".


Знайти схожі

10.


    Городенська, К. Г.
    Словник української словозміни [Текст] : рецензія / К. Г. Городенська // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 4. - С. 65-67
Рец. на кн. : Граматичний словник української літературної мови. Словозміна / В. І. Критська, Т. І. Недозим, Л. В. Орлова, Т. К. Пуздирєва, Ю. В. Романюк. - К. : Вид. дім Дмитра Бураго, 2011. - 760 с.

Рубрики: Українська мова--Лексикографія
   Словники--Граматичні



Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)