Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Голян, В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 28
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-28 
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Голян В.А.
Назва : Трансформація інституціонального середовища на пострадянському просторі: деструктивні моменти та приорітетні напрями
Місце публікування : Економіка та держава. - 2009. - № 10. - С. 9-12 (Шифр Е996798/2009/10)
Примітки : Бібліогр. с. 12 (13 назв)
Предметні рубрики: Інституціональна економіка
Анотація: У статті розглядаються сутнісні характеристики економічної категорії "інституціональне середовище". Розкривається зміст магістральних напрямів модернізації інституціонального середовища на пострадянському просторі. Виявлено найбільш деструктивні елементи інституціонального середовища розвитку економіки України.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Голян В.А., Гордійчук А.І., Шмаров Д.М.
Назва : Інституціональне середовище комплексного розвитку аграрного сектора: пріоритети та механізми удосконалення [Електронний ресурс]
Місце публікування : Економіка та держава. - 2019. - № 3. - С. 23-29: граф.
Форма і об'єм ресурсу: Електрон. журн.
Примітки : Бібліогр. с. 29 (9 назв)
Предметні рубрики: Сільськогосподарське виробництво-- Експорт
Анотація: Виявлено, що в нинішніх умовах має місце таке інституціональне середовище розвитку аграрного сектора, яке створює сприятливі передумови для розширеного відтворення потенціалу великих аграрних формувань та ускладнює роботу середнього та малого аграрного підприємництва, зорієнтованого на виробництво трудомісткої сільськогосподарської продукції та на розвиток тваринництва. Встановлено, що необхідною передумовою комплексного розвитку аграрного сектора є удосконалення інституціонального середовища сільськогосподарського виробництва та переробно-харчового підприємництва. Обгрунтовано, що забезпечення комплексного розвитку аграрного сектора національної економіки дасть можливість подолати сировинну спрямованість експортних поставок сільськогосподарської та продовольчої продукції і збільшити обсяги виробництва продукції з високою доданою вартістю у переробно-харчовому сегменті. Доведено, що повільне переведення діяльності сільськогосподарських товаровиробників на принципи комплексності пов'язане з недосконалістю інституціонального середовища розвитку аграрного сектора в цілому. Встановлено, що першочергового умонтування в інституціональне середовище розвитку сільськогосподарських та переробно-харчових виробництв потребують інститути, які забезпечують диверсифікацію джерел інвестиційного забезпечення проектів підвищення рівня комплексності використання ресурсно-виробничого потенціалу аграрного сектора. Доведено, що в умовах неусталеності ринкових інститутів в агропромислових ланцюгах варто прискорити процес створення сучасних форм організації агропромислового виробництва на основі угод публічно-приватного партнерства, що дасть можливість напряму використати переваги децентралізації влади для розширеного відтворення потенціалу агропромислової сфери територіальних утворень. Встановлено, що вагомим фактором підвищення рівня капіталізації переробно-харчового бізнесу є розбудова індустрії утилізації рослинних та тваринних відходів з метою виробництва цінних кормових добавок та різних видів біологічного палива. Обгрунтовано, що значні резерви зростання рівня комплексності розвитку аграрного сектора національної економіки пов'язані з перепрофілюванням незадіяних виробничих майданчиків переробно-харчових виробництв з метою налагодження виробництва біоетанолу, що підвищить рівень прибутковості суб'єктів агропромислового підприємництва та зміцнить енергетичну самодостатність національної економіки.
Перейти к внешнему ресурсу: В.А. Голян та ін.
Знайти схожі

3.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Голян В.
Назва : Інституціальне середовище водокористування в сучасних умовах. Проблеми структуризації та вдосконалення
Місце публікування : Економіст. - 2009. - № 8. - С. 36-39
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Водозабезпечення-- Інституціальне середовище-- Вдосконалення-- Структуризація
Анотація: Обґрунтовано необхідність вдосконалення інституціального середовища водокористування в сучасних умовах. Розглянуто проблеми функціонування інституціальної системи водокористування: інституціальні розриви, інституціальні пастки, імпорт інститутів, інституціальний вакуум, інституціальний хаос та інституціальні обмеження. Обґрунтовано заходи по формуванню інституціальниї передумов становлення водогосподарського та водоохоронного підприємництва. Запропоновано авторський варіант інституціальної парадигми як концептуальної платформи вдосконалення інституціального середовища водокористування.
Примірники :ЕП(1)
Вільні : ЕП(1)
Знайти схожі

4.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Пасхавер Б.
Назва : Піонерське дослідження з інституціальної архітектоніки водокористування : рецензия
Місце публікування : Економіст. - 2009. - № 8. - С. 49
Предметні рубрики: Рецензії на книги з економіки
Примірники :ЕП(1)
Вільні : ЕП(1)
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Голян В. А., Шубалий О. М.
Назва : Трансформація системи фінансових відносин у лісовому секторі на засадах бюджетної економії та самоокупності
Місце публікування : Фінанси України. - 2015. - № 12. - С. 81-93
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Лісове господарство-- Лісокористування --Україна
Анотація: У статті розкрито основні проблеми в системі фінансових відносин у лісовому секторі, зокрема щодо фіскального регулювання спеціального лісокористування.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Голян В.А., Третяк Н.А.
Назва : Фінансування відтворення й охорони земельних ресурсів: пріоритети та інституціональні передумови
Місце публікування : Фінанси України. - 2016. - № 12. - С. 77-91
Примітки : Бібліогр. в кінці ст.
Предметні рубрики: Земельні ресурси-- Збереження-- Фінансування-- Плата за землю --Україна
Анотація: У статті встановлено, що залишаються недостатньо сформованими теоретичні й методологічні підходи до вибору методів і джерел фінансування заходів із відтворення та охорони земельних ресурсів виходячи з форм і прав власності на земельні активи та категорій землекористувачів. Доведено, що в умовах децентралізації влади й реформи місцевого самоврядування зростає роль перерозподілу комунальних земельних активів із метою нарощення фінансової бази соціально-економічного піднесення територіальних громад та відтворення земель як у межах населених пунктів, так і поза ними.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Голян В.А, Сундук Т.Ф., Поліщук Л.М.
Назва : Публічні природоохоронні видатки в умовах децентралізації: стратегія нарощення [Електронний ресурс]
Місце публікування : Економіка та держава. - 2019. - № 2. - С. 10-16: граф.
Форма і об'єм ресурсу: Електрон. журн.
Примітки : Бібліогр. с. 16 (5 назв)
Предметні рубрики: Природні ресурси-- Фінансування
Анотація: На основі аналізу динаміки видатків Зведеного бюджету України на охорону навколишнього природного середовища встановлено, що природоохоронні публічні видатки (кошти державного та місцевих бюджетів) залишаються вагомою складовою капітальних та поточних видатків екологічного спрямування в цілому. Встановлено, що у структурі публічних природоохоронних видатків найбільшу питому вагу займають кошти державного бюджету. Дослідження показали, що у період 2011—2017 років частка капітальних видатків у загальних природоохоронних видатках Зведеного бюджету України за винятком окремих років займає менше половини, що свідчить про поточну, а не стратегічну направленість витрат на охорону довкілля. Встановлено, що в останні роки фінансування публічних природоохоронних видатків ускладнилося через те, що екологічний податок за забруднення навколишнього природного середовища перестав на деякий час надходити до спеціальних фондів (фондів охорони навколишнього середовища), а розчинявся у загальних фондах відповідних бюджетів, що знизило результативність фінансування природоохоронних проектів, особливо на регіональному та місцевому рівнях. Виявлено, що рентна плата за спеціальне використання природних ресурсів, за винятком частини водно-ресурсної ренти, яка віднедавна почала надходити до Фонду розвитку водного господарства, надходить до загального фонду державного та місцевих бюджетів і не має прив'язки до фінансування проектів відтворення та охорони природно-ресурсного потенціалу. Обгрунтовано, що нарощення публічних природоохоронних видатків напряму залежить від розширення реальної бази стягнення рентної плати за спеціальне використання природних ресурсів та екологічного податку за забруднення навколишнього природного середовища з їх подальшою концентрацією у спеціальних фондах (фондах відтворення природно-ресурсного потенціалу та охорони довкілля), що посилить адресну спрямованість природно-ресурсних та екологічних платежів. Доведено, що поглиблення процесів децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування вимагає перенесення центру тяжіння у фінансуванні публічних природоохоронних видатків на рівень територіальних громад, що поступово усуватиме розпорошеність публічних видатків між бюджетами різного рівня. Встановлено, що підвищення дієвості фінансування публічних природоохоронних видатків залежить від збільшення кількості екологічних проектів, які реалізуються на основі угод публічно-приватного партнерства, які забезпечать залучення поряд з бюджетними коштами приватних інвестицій у природоохоронну сферу.
Перейти к внешнему ресурсу: Голян, В.А.
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Голян В.А., Бардась В.М.
Назва : Фіскальне регулювання природокористування: теоретико-методологічні засади врахування територіальних відмінностей рівня ресурсно-екологічної спрямованості податкових надходжень
Місце публікування : Економіка та держава. - 2011. - № 10. - С. 18-23 (Шифр Е996798/2011/10)
Примітки : Бібліогр. с. 23 (10 назв)
Предметні рубрики: Надрокористування-- Оподаткування
Природні ресурси-- Податкова політика
Анотація: У статті розглядається роль природно-ресурсних платежів у забезпеченні фінансової самодостатності регіонів України. Проаналізовано динаміку надходжень зборів за спеціальне використання природних ресурсів до Зведеного бюджету України у Волинській області. Проведено кластеризацію адміністративних районів Волинської області за рівнем ресурсно-екологічної спрямованості податкових надходжень. Запропоновано перспективні напрями удосконалення системи фіскального регулювання природокористування на регіональному рівні.
Знайти схожі

9.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Голян В.А.
Назва : Проблеми формування інституціонального середовища національної економіки в умовах ринкових відносин
Місце публікування : Актуальні проблеми економіки. - 2006. - № 5. - С. 4 - 11
Примітки : Бібліогр.: с.10 - 11 ( 10 назв)
Предметні рубрики: Основи економічної теорії-- Макроекономіка-- Національна економіка-- Інституціональні перетворення
Анотація: Розглядається проблеми формування інституціонального середовища національної економіки.
Знайти схожі

10.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Голян В. А., Крисак А. І.
Назва : Еколого-економічні проблеми землекористування в Україні
Місце публікування : Актуальні проблеми економіки. - 2007. - № 1. - С. 117 - 124
Примітки : Бібліогр.: 10 назв. - Табл., рис.
Предметні рубрики: Земельні ресурси-- Землекористування-- Охорона земельних ресурсів-- Відтворення земельних ресурсів
Анотація: Розкрито значення земельних ресурсів для розвитку продуктивних сил. Досліджено основні тенденції використання, відтворення та охорони земельних ресурсів в Україні.
Знайти схожі

 1-10    11-20   21-28 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)