Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Веклич, О.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 26
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-26 
1.


    Веклич, О.
    "Екологічна ціна" економічного зростання України [Текст] / О. Веклич, М. Шлапак // Економіка України. - 2012. - № 1. - С. 51-60. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Економіка природокористування--Макроекономічні показники--Україна
Анотація: Обгрунтовано необхідність урахувати стан природного капіталу в аналізі економічного розвитку. Узагальнено міжнародний досвід з оцінки екологічно скоригованих макроекономічних показників господарської діяльності. Вперше обчислено екологічно скоригований чистий внутрішній продукт України, встановлено розбіжність між традиційним і "зеленим" ВВП України у 2001-2007 рр. у цифровому вимірі.


Дод.точки доступу:
Шлапак, М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Веклич, О.
    "Екологічна ціна" економічного зростання України [Текст] / О. Веклич, М. Шлапак // Економіка України. - 2012. - № 2. - С. 38-45. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Економічне зростання--Екологічні проблеми--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
макроекономічні показники -- "зелений" ВВП
Анотація: Обґрунтовано необхідність урахувати стан природного капіталу в аналізі загального економічного розвитку. Узагальнено міжнародний досвід з оцінки екологічно скоригованих макроекономічних показників господарської діяльності. Розкрито існуючі методичні підходи до розрахунку "зеленого" валового внутрішнього продукту. Вперше обчислено екологічно скоригований чистий внутрішній продукт України, встановлено розбіжність між традиційним і "зеленим" ВВП України у 2001–2007 рр. у цифровому вимірі.


Дод.точки доступу:
Шлапак, М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Веклич, О.
    Екологічний чинник формування конкурентоспроможності національної економіки [Текст] / О. Веклич // Економіка України. - 2005. - № 12. - С. 65-72
Рубрики: Конкурентоспроможність України--ЕКОЛОГІЧНИЙ ЧИННИК
Кл.слова (ненормовані):
МІЖНАРОДНИЙ РЕЙТИНГ -- ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ -- ЕКОЛОГІЧНІ ВИМОГИ
Анотація: Екологічний чинник позитивно впливає на формування бізнес-середовища і сприяє поліпшенню стану ділового клімату на всіх рівнях економіки, виступаючи зрештою засобом зміцнення конкурентоспроможності.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

4.


    Стадницький, Ю.
    Економічні регулятори природокористування в Україні [Текст] / Ю. Стадницький // Економіка України. - 2004. - № 5. - С. 94-95
Рец. на Веклич О.О. Економічний механізм екологічного регулювання в Україні / О.О. Веклич. - К., 2003. 88 с.

Рубрики: Природокористування--Економічні проблеми

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

5.


    Веклич, О. О.
    Екосистемний підхід оцінювання економічного збитку від забруднення навколишнього природного середовища: українська автентичність [Текст] / О. О. Веклич // Економіка України. - 2018. - № 4. - С. 63-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Довкілля--Забруднення--Економічні збитки--Оцінка
Кл.слова (ненормовані):
екосистемні об’єкти -- негативні зміни -- поресурсне оцінювання
Анотація: Розкрито понятійні кластери “забруднення навколишнього середовища” та “економічний збиток від забруднення навколишнього природного середовища”, а також досліджено низький рівень просування концептуальних засад екосистемного підходу в практику вітчизняного господарювання. З допомогою екосистемного підходу вперше проведено структуризацію економічного збитку від забруднення навколишнього природного середовища за екосистемними об’єктами втрат. Показано, що їх урахування сприятиме обгрунтуванню більш достовірного загального економічного збитку, заподіяного національній економіці через забруднення навколишнього природного середовища.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Данилишин, Б.
    Ефект декаплінгу як фактор взаємозв'язку між економічним зростанням і тиском на довкілля [Текст] / Б. Данилишин // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 5. - С. 12-18.
Рубрики: Економіка і екологія
   Екологія--Економічний вплив--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Розмежування -- Роз'єднання -- Декаплінг -- Парникові гази
Анотація: У статті вперше розкрито сутність декаплінгу яу економічного феномена, що відображає здатність економіки країни до зростання економічної могутності, яке не супроводжується посиленням тиску на довкілля. Представленно результати декаплінгу-аналізу функціонування галузей національного господарства України за 2001-2004 рр. на прикладі кореляції загальних викидів парникових газів зі зростанням ВВП.


Дод.точки доступу:
Веклич, О.

Знайти схожі

7.


    Веклич, О. О.
    Засади уніфікації структури вітчизняного екологічного оподаткування відповідно до класифікаційних стандартів Євростату [Текст] / О. О. Веклич // Фінанси України. - 2016. - № 6. - С. 31-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податки--Екологічні
Анотація: У статті досліджено вітчизняну податково-бюджетну базу екологічного оподаткування з точки зору її узгодженості зі стандартами податкового права країн- членів ЄС. Наведено класифікаційну структуру екологічних податків, прийняту в цих країнах. Виявлено, що в Україні, крім офіційно встановленого екологічного податку, діють платежі, адекватні основним базам екологічного оподаткування Євростату, які регулюють використання природних ресурсів, електроенергії та експлуатацію транспортних засобів, але не є складовими власне екологічного податку, прописаного в Податковому кодексі України. Розроблено авторську систематизацію платежів, котрі мають специфічний вплив на довкілля та які за своїм змістом кореспондують із чотирма категоріями цього податку за класифікацією Євростату.


Знайти схожі

8.


    Веклич, О.
    Збалансоване природокористування як підгрунтя ефективного розвитку національного господарства і світової економіки [Текст] / О. Веклич // Економіка України. - 2007. - № 6. - С. 94-95
Рубрики: Природокористування --раціональне--світове господарство--Україна
Анотація: Проаналізовано монографію Туниці Т.Ю. "Збалансоване природокористування: національний і міжнародний контекст",де, за авторським визнанням, "міститься спроба висвітлити основні результати кількарічних досліджень, які стосуються теоретико-методологічних засад та окремих прикладних аспектів збалансованого природокористування в національному та міжнародному контексті".

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільних прим. немає
-ЕП) зайняті

Знайти схожі

9.


    Веклич, О. О.
    Комплекс нормативно-законодавчих пропозицій щодо впровадження екосистемного підходу в управлінську практику [Текст] / О.О. Веклич, В.М. Колмакова, І.В. Патока // Економіка та держава. - 2022. - № 5. - С. 56-61. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Теріторіальні спільноти--Господарська діяльність--Екологічна політика
Анотація: Нагальна потреба в формуванні інституціональних умов для впровадження екосистемного підходу в практику господарювання актуалізує розроблення конкретних рекомендацій органам державної влади в Україні. У статті вперше представлено систематизований масив науково-прикладних пропозицій та законодавчих ініціатив по реформуванню системи екологічного управління на екосистемних засадах із урахуванням загальних процесів децентралізації та євроінтеграції. Для наочності й чіткості розуміння цих пропозицій їх згруповано в два блоки. У першому блоці запропоновано науково-прикладні рекомендації з означеної тематики, а у другому блоці - доповнення до чинних нормативно-правових актів у сфері екологічного законодавства з позиції унормування процесу збалансованого управління екосистемами, адресованих центральним органам влади. Визначено, що розроблений авторський комплекс науково-практичних рекомендацій центральним органам влади та його сприйняття у вищих ешелонах виконавчої та законодавчої влади в підсумку надасть поштовх відповідним активним діям, закладаючи нормотворчі основи формування інституціонального середовища по впровадженню екосистемного підходу в господарську практику, що сприятиме підвищенню ефективності використання природно-ресурсного потенціалу, належного соціально-територіальним спільностям.


Дод.точки доступу:
Колмакова, В.М.; Патока, І.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Веклич, О. О.
    Наукові результати ініціативи з розрахунку екологічно скоригованих макроекономічних показників розвитку України [Текст] / О. О. Веклич, М. Ю. Шлапак // Екологічний вісник. - 2012. - № 6. - С. 9-11. - Бібліогр. с. 11 (7 назв)
Анотація: У статті наголошено на необхідності зміни державних підходів до системи оцінювання економічного розвитку, збору й поширення інформації про взаємодію економічної системи та навколишнього середовища. Зменьшення розходження між традиційними та екологічно скоригованими макроекономічними показниками свідчить про ефективність управлінських дій щодо успішного поступу "зеленої" економіки та переходу країни до екологічно зрівноваженого сталого розвитку.


Дод.точки доступу:
Шлапак, М.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-26 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)