Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Ващенко, Лідія$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-23 
1.


    Ващенко, Лідія.
    До портрета педагога експериментального навчального закладу [Текст] / Лідія Ващенко, Броніслава Бейдерман, Катерина Новченкова // Біологія і хімія в рідній школі. - 2016. - № 5. - С. 36-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Навчальні заклади--Експериментальні--Інновації в освіті
Анотація: У статті представлено результати опитування педагогів і старшокласників експериментального навчального закладу щодо виявлення їхніх ціннісних орієнтирів. За допомогою питальника Ш. Шварца виокремлено цінності, які визначають діяльність, що є основою життєвої поведінки вчителів і учнів. Результати опитування дали змогу визначити соціальну і професійну позиції педагогів і стали підставою для висновків, що в галузі є вчителі, які готові не лише сприймати й упроваджувати реформи, а й бути їх ініціаторами.


Дод.точки доступу:
Бейдерман, Броніслава; Новченкова, Катерина

Знайти схожі

2.


    Жук, Юрій.
    Дослідження особистісного ставлення вчителів до поточного та підсумкового оцінювання як умови вибору стратегій контрольно-оцінювальної діяльності [Текст] / Юрій Жук, Антоніна Гривко, Лідія Ващенко // Український педагогічний журнал. - 2021. - № 4. - С. 96-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагогічна діяльність--Оцінювання учнів--Об'єктивність оцінювання--Результати навчання
Анотація: У статті розглянуто особливості визначення вчителями об'єктивності поточного та підсумкового оцінювання результатів навчальної діяльності учнів як однієї з умов вибору стратегії контрольно-оцінювальної діяльності. За результатами опитування визначено узагальнене для різних груп респондентів значення об'єктивності відображення у поточній і підсумковій оцінках знань, умінь, навичок, компетентностей, ставлення учнів до предмету, а також побудовано й проаналізовано моделі ментальних образів "поточна оцінка" і "підсумкова оцінка", які склалися у вчителів із різним досвідом роботи.


Дод.точки доступу:
Гривко, Антоніна; Ващенко, Лідія

Знайти схожі

3.


    Ващенко, Лідія.
    Експериментальне дослідження сформованості у старшокласників уміння вчитися [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2015. - № 2. - С. 37-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагогіка--Уміння вчитися
Анотація: У статті йдеться про важливе завдання шкільної освіти: навчити учнів вчитися і використовувати знання у різних сферах життєдіяльності.


Знайти схожі

4.


    Ващенко, Лідія.
    Експериментальне оцінювання предметних біологічних компетентностей старшокласників [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2016. - № 2. - С. 38-42 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика викладання біології
Анотація: У статті подано результати експериментального дослідження щодо оцінювання рівня сформованості предметних біологічних компетентностей старшокласників. При цьому було використано тестові завдання, за допомогою яких перевіряється здатність учнів систематизувати поняття, виокремлюючи ознаки та властивості об'єктів, явищ, предметів. Виявлено зв'язок між рівнем сформованості предметних біологічних компетентностей і здатністю переносити понятійні знання в інший часовий та функціональний контекст.


Знайти схожі

5.


    Ващенко, Лідія.
    Зміни в педагогічному портреті навчального закладу (на прикладі ліцею № 17 м. Хмельницького) [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2018. - № 5. - С. 41-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Освіта--Навчальні заклади--Реформування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
лонгітюдне дослідження -- результати навчання -- ранжування -- педагогічний портрет
Анотація: У статті подано аналіз результатів лонгітюдного дослідження впливу змін в соціально-економічному житті країни та шкільній системі освіти на погляди педагогів та випускників ліцею щодо результатів навчання у школі.


Знайти схожі

6.


    Ващенко, Лідія.
    Компетентнісний підхід в освіті : від засвоєння знань до оволодіння ними [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в сучасній школі. - 2012. - № 4. - С. 14-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Освіта--Компетентнісний підхід--Навчання
Анотація: Результатом компетентнісної освіти мають бути сформовані компетентності, які виявляються в ситуаціях, пов'язаних із застосуванням знань та умінь під час розв'язування завдань в умовах, що відрізняються від тих, у яких ці знання засвоювалися.


Знайти схожі

7.


    Ващенко, Лідія.
    Міф четвертий [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2016. - № 3. - С. 30
Рубрики: Педагогічна діяльність
Анотація: Обговорення статті Людмили Величко "Про деякі педагогічні міфи".


Знайти схожі

8.


    Ващенко, Лідія.
    Моніторинг рівнів сформованості предметної біологічної компетентності учнів [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2019. - № 3. - С. 31-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика навчання--Біологія
Кл.слова (ненормовані):
модель моніторингу -- педагогічне моделювання -- моніторинг -- предметна біологічна компетентність
Анотація: У статті представлено комплексну педагогічну модель моніторингу рівнів сформованості предметної біологічної компетентності учнів старшої профільної школи. Запропоновано структурно-функціональну модель, яка складається з двох підсистем, що відтворюють порядок організації моніторингу та структуру предметних біологічних компетентностей.


Знайти схожі

9.


    Ващенко, Лідія.
    Особливості іспитів з біології у країнах зарубіжжя [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2019. - № 2. - С. 38-45. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика навчання біології--Тестові завдання--Зарубіжний досвід
Анотація: У статті подано аналіз особливостей іспитів з біології в деяких країнах зарубіжжя. Основна увага акцентується на змісті іспитових завдань і формі їх подання. Питання вимірювання рівня навчальних досягнень учнів залишається актуальним для більшості країн, але кожна країна вирішує проблеми організації та проведення іспитів з урахуванням національних та культурних традицій, а також рівня розроблення теорії та методики оцінювання підготовки випускників до навчання у вищому навчальному закладі.


Знайти схожі

10.


    Ващенко, Лідія.
    Особливості використання понятійного апарату біології у тестах зовнішнього незалежного оцінювання [Текст] / Лідія Ващенко, Юрій Жук // Біологія і хімія в рідній школі. - 2019. - № 1. - С. 35-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика навчання біології--Тестові завдання
Анотація: У статті подано результати аналізу понятійного апарату тестових завдань з біології, як використано у тестах зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) 2008-2018 рр. Показано, що понятійний апарат тестів становлять переважно спеціальні та загальнобіологічні поняття, кількість яких залежить від змісту завдань і розділу біології, на основі якого його розроблено, і не залежить від форми тестового завдання.


Дод.точки доступу:
Жук, Юрій

Знайти схожі

11.


    Жук, Юрій.
    Особливості впливу композиції тесту з біології на результативні показники тестування старшокласників [Текст] / Юрій Жук, Лідія Ващенко // Український педагогічний журнал. - 2020. - № 1. - С. 20-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тестові завдання--Старшокласники--Профільна спеціалізація--Біологія
Анотація: Стаття визначає вплив на результативний показник тестування старшокласників різних композицій тестів, структурованих відповідно до різних підходів щодо порядку розташування в них тестових завдань.


Дод.точки доступу:
Ващенко, Лідія

Знайти схожі

12.


    Ващенко, Лідія.
    Оцінювання рівня сформованості предметних компетентностей з біології учнів основної школи [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2015. - № 3. - С. 38-45 : табл.
Рубрики: Методика викладання біології--Оцінювання
Анотація: Подано результати експериментального дослідження рівня сформованості у школярів предметних біологічних компетентностей. В умовах розвитку інформаційного суспільства особливого значення набуває формування компетентності, яка визначається здатністю людини мобілізувати набуті знання та використовувати їх у конкретній ситуації. У ході дослідження було апробовано систему психолого-педагогічних вимірників, побудованих на основі тестових технологій, методик їх застосування в реаьних умовах шкільного навчально-виховного процесу.


Знайти схожі

13.


    Ващенко, Лідія.
    Підручники біології очима експертів і старшокласників [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2018. - № 1. - С. 33-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зміст освіти--Реформування
Анотація: Метою статті є представлення результатів аналізу методичного апарату підручників біолоігї для старшої школи щодо їх спроможності організувати навчально-пізнавальну діяльність учнів та порівняти з результатами опитування випускників ліцею - основних користувачів навчальної книги.


Знайти схожі

14.


    Ващенко, Лідія.
    Погляди учасників навчального процесу на результати навчання [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в сучасній школі. - 2013. - № 5. - С. 36-39 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагогічні дослідження
Анотація: Стаття містить опис Державних стандартів базової і повної загальної середньої освіти задекларовано перехід на компетентісну освіту. Тобто освіту тепер слід розглядати як діяльність, і її результатом має бути набуття школярами досвіду розв'язування проблем за межами освітнього процесу - у пізнавальній, трудовій, громадсько-політичній, культурній, сімейній та інших сферах діяльності.


Знайти схожі

15.


    Ващенко, Лідія.
    Портрет випускника основної школи [Текст] / Лідія Ващенко, Броніслава Бейдерман, Катерина Новченкова // Біологія і хімія в рідній школі. - 2014. - № 1. - С. 20-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Якість освіти
Анотація: Стаття присвячена результатам вивчення особливостей випускників основної школи на прикладі дев'ятикласників Хмельницького ліцею № 17.


Дод.точки доступу:
Бейдерман, Броніслава; Новченкова, Катерина

Знайти схожі

16.


    Гривко, Антоніна.
    Поточне та формувальне оцінювання в базовій та старшій профільній школі [Текст] / Антоніна Гривко, Лідія Ващенко // Український педагогічний журнал. - 2021. - № 2. - С. 72-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Оцінювання--Профільна школа--Компетентність--Результати навчання
Анотація: У статті розглянуто питання, пов’язані з необхідністю модернізації чинної системи оцінювання навчальних досягнень учнів базової та старшої профільної школи, що зумовлено новими вимогами до результатів навчальної діяльності здобувачів загальної середньої освіти.


Дод.точки доступу:
Ващенко, Лідія

Знайти схожі

17.


    Ващенко, Лідія.
    Про завдання на здатність використовувати знання та уміння з біології у практичній ситуації [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2018. - № 6. - С. 39-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика викладання біології--Практичні завдання
Кл.слова (ненормовані):
міжнарордне дослідження PISA
Анотація: У статті узагальнено уявлення вчителів про практико орієнтовані завдання, що дають змогу оцінити уміння школярів використовувати знання з біології у практичній ситуації. Враховуючи мету дослідження, для аналізу завдань було використано два параметри : формулювання задачі й ситуативна значущість умови.


Знайти схожі

18.


    Ващенко, Лідія.
    Про зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання на базовому рівні [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2018. - № 3. - С. 23-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зовнішнє незалежне оцінювання--Реформа освіти--Базовий рівень
Анотація: У статті подано аналіз результатів опитування різних груп респондентів-старшокласників, учителів, першокурсників та батьків щодо шляхів ефективного запровадження зовнішнього незалежного оцінювання в базовій школі. Автор спробувала знайти відповіді на запитання щодо мети проведення державної підсумкової атестації предмета оцінювання, використання інструментарію тощо.


Знайти схожі

19.


    Ващенко, Лідія.
    Про оцінювання метапредметних результатів навчання учнів [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в школі. - 2011. - № 4. - С. 13-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Навчання--Компетентнісний підхід
Анотація: В статті розглянута можливість оцінювання метапредметних результатів навчальної діяльностті за допомогою чинних критеріїв оцінювання рівня навчальних досягнень школярів.


Знайти схожі

20.


    Ващенко, Лідія.
    Про оцінювання предметних компетентностей учнів основної школи [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в сучасній школі. - 2013. - № 3. - С. 16-22 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Шкільна освіта--Оцінювання
Анотація: У статті ідеться про систему оцінювання якості освіти, що забезпечує суспільство надійною інформацією про стан і розвиток галузі. Вона є об'єктивною необхідністю для удосконалення управління освітою, корегування її змісту, вдосконалення навчального процесу, формування політики в галузі освіти.


Знайти схожі

 1-20    21-23 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)