Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Василенко, Вадим$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 33
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-33 
1.


    Василенко, Вадим.
    Розбити дзеркало росії [Текст] : репліка до дискусії / Вадим Василенко // Слово Просвіти. - 2023. - 23-29 берез. (№ 12). - С. 1
Рубрики: Російська культура--Постколоніалізм--Наслідки--Політика Росії


Знайти схожі

2.


    Василенко, Вадим.
    Як Україні говорити з Європою, або Для чого перекладати класиків? [Текст] / Вадим Василенко // Слово Просвіти. - 2023. - 6-12 квіт. (№ 14). - С. 10
Рубрики: Українська література--Перекладознавство--Світове книговидання


Знайти схожі

3.


    Василенко, Вадим.
    Реінкарнація пам’яті, або Портрет покоління в інтер’єрі часу: “Діти Чумацького Шляху” Докії Гуменної [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2019. - № 9. - С. 81-100. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза
Кл.слова (ненормовані):
Родинна хроніка -- Роман поколінь -- Ідентичність -- Альтернативна автобіографія -- Міф
Анотація: У статті проаналізовано роман-тетралогію “Діти Чумацького Шляху” Докії Гуменної в контексті художньої прози української діаспори повоєнного часу. Досліджено жанрову природу, позицію наратора, проблеми взаємозв’язку часу та простору. З’ясовано, що визначальною в романі є ідея поколіннєвої свідомості, а поняття покоління пов’язано з категоріями роду, пам’яті, ідентичності (національної, соціальної, культурної, ґендерної). Крім того, порушено питання про наявність у романі альтернативних автобіографій письменниці як одного зі способів конструювання самоідентичності.


Знайти схожі

4.


    Василенко, Вадим.
    Між соціальною утопією і тоталітарною реальністю: “Діти Чумацького Шляху» Докії Гуменної [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2019. - № 10. - С. 73-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 20 ст.
Анотація: Статтю присвячено дослідженню роману “Діти Чумацького Шляху” Докії Гуменної, який розглянуто в контекстах літературного процесу повоєнної української діаспори загалом і прози Докії Гуменної зокрема. З’ясовано, що визначальними в романі постають проблеми взаємозв’язку митця та влади, літератури й політики, життя і творчості письменника в умовах тоталітарних держави й культури.


Дод.точки доступу:
Гуменна, Докія Кузьмівна

Знайти схожі

5.


    Василенко, Вадим.
    Між хутором і світом: трикнижжя « Ost» Уласа Самчука [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2020. - № 1. - С. 3-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Роман, 20 ст.
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
тоталітаризм -- жарн -- хронотоп -- родинна хроніка
Анотація: У статті розглядається трилогія «Ost» Уласа Самчука як жанровий різновид родинної хроніки, з’ясовуються питання жанрової природи, співвідношення твору з традиціями класичного українського роману й новітніми формами роману ХХ століття. Наголошується на його взаємозв’язку з концепцією «великої літератури», а також ідейно-естетичними поглядами У. Самчука. Крім того, досліджуються поняття покоління та роду, проблема взаємин між генераціями, кожна з яких відіграє власну роль у складній драмі родової та національної історій.


Дод.точки доступу:
Самчук, Улас Олексійович (укр. письм., журналіст і публіцист, ред. ; 1905-1987) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Василенко, Вадим.
    Збираючи уламки досвіду: теоретична (ре)концептуалізація травми [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2018. - № 11. - С. 109-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Рецепція, 21 ст.
Анотація: У статті порушено проблему теоретичної (ре)концептуалізації травми в сучасних літературознавчих, соціокультурних дослідженнях. Зокрема зосереджено увагу на питанні вивчення рецепції і наслідків психлдлгічної і культурної травми, указано на важливість та ускладнення оприявлення індивідуального та колективного травматичних досвідів. Окрему увагу приділено проблемі психологічних і соціальних механізмів травми, питанню про взаємозв'як травми з категоріями мови, мовчання, тіла, ідеології.


Знайти схожі

7.


    Василенко, Вадим.
    "Приватний апокаліпсис": хроніка окупацйії крізь скельця калейдоскопа / Вадим Василенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 5. - С. 63-64
Рец. на кн. : Гайворонський, П. Війна в Донбасі :Скельця калейдоскопа : Есе. Новели. / П. Гайворонський. - Київ : Леся, 2014. – 80 с.

Рубрики: Теми і образи в літературі--Тема війни на Донбасі

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Василенко, Вадим.
    Сповідь жертви й інтонація помсти: голод, терор і письмо [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 3-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Терор -- Письмо -- Тоталіризм
Анотація: Статтю присвячено дослідженню художнього й автобіографічного досвідів тоталітарних репресій і Голодомору в прозі Ольги Мак. До аналізу залучено художні, мемуарні, публіцистичні твори письменниці, зокрема спогади “З часів єжовщини”, нарис “Столиця голодного жаху”, повість “Каміння під косою”, які розглянуто в контексті художньої й документальної прози повоєнної української діаспори.


Дод.точки доступу:
Мак, Ольга \про неї\

Знайти схожі

9.


    Василенко, Вадим.
    Поетична топографія Олександра Гордона / Вадим Василенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 1. - С. 64
Рец. на кн. : Гордон, О. Вежа любові / О. Гордон. - Харків : Майдан, 2018. – 160 с.

Рубрики: Поезія українська--Рецензії


Дод.точки доступу:
Гордон, Олександр Богданович (р. н. 1961) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Василенко, Вадим.
    «Сеньйор Ніколо» Юрія Косача і гоголівський текст в українській літературі ХХ століття [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 87-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
романізована біографія -- символічна автобіографія -- міф -- образ
Анотація: У статті аналізуються фрагменти з незавершеного роману Юрія Косача «Сеньйор Ніколо», присвяченого історії Миколи Гоголя, у контексті українського гоголівського дискурсу ХХ ст. З’ясовується своєрідність Косачевого розуміння Гоголя, наголошується на світоглядних аналогіях письменників.


Дод.точки доступу:
Косач, Юрій \про нього\; Гоголь, Микола Васильович (рос.-укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про твір\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-33 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)