Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Василенко, Вадим$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 33
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-33 
1.


    Василенко, Вадим.
    Розбити дзеркало росії [Текст] : репліка до дискусії / Вадим Василенко // Слово Просвіти. - 2023. - 23-29 берез. (№ 12). - С. 1
Рубрики: Російська культура--Постколоніалізм--Наслідки--Політика Росії


Знайти схожі

2.


    Василенко, Вадим.
    Як Україні говорити з Європою, або Для чого перекладати класиків? [Текст] / Вадим Василенко // Слово Просвіти. - 2023. - 6-12 квіт. (№ 14). - С. 10
Рубрики: Українська література--Перекладознавство--Світове книговидання


Знайти схожі

3.


    Василенко, Вадим.
    Інтелектуальна утопія Юрія Шереха [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2022. - № 1. - С. 3-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці України, 20-21 ст.
   Українська література--Літературний процес, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
європеїзм -- естетична позиція -- літературна дискусія
Анотація: У статті досліджуються літературно-критичні погляди Юрія Шереха періоду Мистецького українського руху (МУРу), з’ясовується його розуміння феноменів «вісниківства» та неокласицизму, зміст і значення теорії «національно-органічного стилю», ідеї антеїзму.


Дод.точки доступу:
Шевельов, Юрій Володимирович (укр. славіст-мовознавець, історик укр. літ, літ. і театр. критик, д-р філософії. Професор Гарвард., Колумб. ун-тів. Іноз. член НАН України (1991). Президент УВАН (1959-1961, 1981-1986) ; 1908-2002) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Василенко, Вадим.
    Про міф на руїнах історії: сімейна сага «Сузір’я Лебедя» Юрія Косача [Текст] / Вадим Василенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 1. - С. 47-55
Рубрики: Проза--Сузір’я Лебедя--Аналіз
Анотація: Розглядається сімейна сага «Сузір’я Лебедя» Юрія Косача. Досліджується автобіографічне підґрунтя, символічний зміст і міфологічний підтекст роману; наголошується на його дуалістичній структурі, категоріях пам’яті та спогаду як основних формально-змістових компонентах авторської поетики. Зосереджується увага на ймовірних прототипах персонажів, аналізується ідеологічний конфлікт роману, який розуміється в соціально-політичному й морально-етичному аспектах.


Дод.точки доступу:
Косач, Юрій Миколайович (1908-1990) \про твір\
Є примірники у відділах:
СЖП (вільний)

Знайти схожі

5.


    Василенко, Вадим.
    «Сеньйор Ніколо» Юрія Косача і гоголівський текст в українській літературі ХХ століття [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 87-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
романізована біографія -- символічна автобіографія -- міф -- образ
Анотація: У статті аналізуються фрагменти з незавершеного роману Юрія Косача «Сеньйор Ніколо», присвяченого історії Миколи Гоголя, у контексті українського гоголівського дискурсу ХХ ст. З’ясовується своєрідність Косачевого розуміння Гоголя, наголошується на світоглядних аналогіях письменників.


Дод.точки доступу:
Косач, Юрій \про нього\; Гоголь, Микола Васильович (рос.-укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про твір\

Знайти схожі

6.


    Василенко, Вадим.
    У світі навиворіт: божевілля як тема і сюжет [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2021. - № 4. - С. 57-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
хвороба -- ідеологія -- тоталітаризм -- романтизм
Анотація: Стаття присвячена феномену божевілля в українській літературі першої половини ХХ ст. Аналізуються ідейно-естетичні тенденції, пов’язані з осмисленням феномену божевілля, з’ясовуються його функціональні особливості, художньо-символічне й ідейно-політичне значення, наголошується на типологічних збігах у потрактуванні божевілля як теми і сюжету, проводяться паралелі між психологічною атмосферою тоталітарного світу і художніми інтерпретаціями божевілля. До аналізу залучені різні за жанром, стилем і хронологією твори, у яких тема божевілля набуває ідеологічно забарвленого й символічно значущого змісту.


Знайти схожі

7.


    Василенко, Вадим.
    Роман «Собор» Олеся Гончара у критиці української еміграції 1960–1980-х років [Текст] / Вадим Василенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2021. - № 5/6. - С. 49-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Гончар О. Т.--Дослідження творчості, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
канон -- соцреалізм -- тоталітаризм -- ідеологія
Анотація: У статті досліджується рецепція роману «Собор» О. Гончара в літературній критиці української еміграції 1960– 1980-х рр. До аналізу залучені різні за жанром і хронологією розвідки У. Самчука, І. Кошелівця, Ю. Шереха, Ю. Бойка, Л. Луціва, Л. Рудницького, М. Павлишина та ін., які фіксують ідейні й естетичні оцінки твору Гончара. Розглядаються основні проблемні місця в еміграційній рецепції цього роману, простежуються подібність і відмінність у поглядах на його ідейно-політичну й естетичну природу, взаємопов’язаність соцреалістичного канону і національної проблематики.


Дод.точки доступу:
Гончар, Олесь Терентійович (1918-1995) \про твір\; вінницький автор, але не про Вінницю (Вінниччину)
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Василенко, Вадим.
    Поетична топографія Олександра Гордона / Вадим Василенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 1. - С. 64
Рец. на кн. : Гордон, О. Вежа любові / О. Гордон. - Харків : Майдан, 2018. – 160 с.

Рубрики: Поезія українська--Рецензії


Дод.точки доступу:
Гордон, Олександр Богданович (р. н. 1961) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Василенко, Вадим.
    Між хутором і світом: трикнижжя « Ost» Уласа Самчука [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2020. - № 1. - С. 3-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Роман, 20 ст.
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
тоталітаризм -- жарн -- хронотоп -- родинна хроніка
Анотація: У статті розглядається трилогія «Ost» Уласа Самчука як жанровий різновид родинної хроніки, з’ясовуються питання жанрової природи, співвідношення твору з традиціями класичного українського роману й новітніми формами роману ХХ століття. Наголошується на його взаємозв’язку з концепцією «великої літератури», а також ідейно-естетичними поглядами У. Самчука. Крім того, досліджуються поняття покоління та роду, проблема взаємин між генераціями, кожна з яких відіграє власну роль у складній драмі родової та національної історій.


Дод.точки доступу:
Самчук, Улас Олексійович (укр. письм., журналіст і публіцист, ред. ; 1905-1987) \про нього\

Знайти схожі

10.


    Василенко, Вадим.
    Від Достоєвського до Хвильового: (ре)візії тоталітаризму в романі "Ost" Уласа Самчука / Вадим Василенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 9. - С. 47-54. - Бібліогр. 17 назв
Рубрики: Теми і образи в літературі--Тоталітаризм
   Письменники українські--Самчук У.--Творчість--Аналіз

Анотація: Досліджується рецепція М. Хвильового та Ф. Достоєвського в романі "Ost" У. Самчука. Розглядається взаємозв'язок ідейних поглядів, переконань творця "загірної комуни" письменника Миколи Бича, героя роману У. Самчука, зі світоглядними позиціями Дмитра Карамазова з "Вальдшнепів М. Хвильового. Наголошується на зв'язку художнього письма та мислення У. Самчука з історіософською традицією Ф. Достоєвського, зокрема з "Братами Карамазовими" й "Бісами". Художнє опрацювання У. Самчуком провідних образів і мотивів із творів М. Хвильового та Ф. Достоєвського розуміються як певна (інтер)текстуальна стратегія, що увиразнює аналіз тоталітарної людини та суспільства.


Дод.точки доступу:
Самчук, Улас Олексійович (1905-1987) \про твір\; Хвильовий, Микола (укр. прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників поревол. укр. прози ; 1893-1933) \про нього\; Достоєвський, Федір Михайлович (рос. письм., мислитель, філософ, публіцист ; 1821-1881) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-33 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)