Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Борщевський, В. В.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-14 
1.


    Борщевський, В. В.
    Українсько-польське економічне співробітництво у світлі сучасних теорій оптимізації / В. В. Борщевський // Актуальні проблеми економіки. - 2009. - № 9. - С. 11-18 : рис. - Бібліогр.: 13 назв
Рубрики: Міжнародні економічні відносини--Українсько-польське економічне співробітництво
   Економічна теорія--Теорія економічної оптимізації

Анотація: У статті розглянуто проблеми розвитку українсько-польського економічного співробітництва у процесі наближення нашої держави до ЄС, а також запропоновано засоби поглиблення інтеграції української та польської економік на основі використання сучасних парадигм економічної оптимізації.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

2.


    Борщевський, В. В.
    Детінізація оптової та роздрібної торгівлі регіонів України як чинник підвищення ефективності використання потенціалу їх розвитку [Текст] / В. В. Борщевський // Регіональна економіка. - 2020. - № 1. - С. 22-32 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тіньова економіка--Україна
   Детінізація економіки--Торгівля

Кл.слова (ненормовані):
оптова та роздрібна торгівля -- тіньові операції -- детінізація -- регіональний розвиток -- економічний потенціал
Анотація: Досліджуються особливості поширення тіньової економіки у сфері оптової та роздрібної торгівлі регіонів України. На основі використання методу збитковості підприємств виявлено характер та особливості тінізації торговельної сфери в різних регіонах України. Встановлено, що найбільш підвладними тіньовим процесам є торговельні підприємства у великих містах і прикордонних регіонах держави. Саме ці регіони відіграють основну роль у розвитку оптової та роздрібної торгівлі в Україні. Одночасно в структурі їх економіки торгівля займає більш вагоме значення, ніж в інших регіонах. Окреслено основні тенденції у зміні обсягу тіньової економіки в торговельній сфері України та її регіонів. Порівняно з 2013 р. у 2017 р. у більшості регіонів держави спостерігалося зменшення обсягів тіньових операцій у секторі підприємств оптової та роздрібної торгівлі. Водночас це супроводжувалося збільшенням кількості фізичних осіб-підприємців, які здійснюють торговельну діяльність. Це стало підставою для висновку про перетікання частини тіньового ринку оптової та роздрібної торгівлі в регіонах України у сектор фізичних осіб-підприємців. Саме такий спосіб ухиляння від сплати податків набув особливого поширення в Україні протягом останніх років. Як наслідок, обсяг тіньових операцій в оптовій та роздрібній торгівлі України сягнув близько 50%, коливаючись у різних регіонах від 35-40% до 60% і більше. Сформульовано пропозиції, спрямовані на детінізацію торговельної сфери, впровадження яких дозволить суттєво знизити обсяг тіньових операцій в оптовій та роздрібній торгівлі більшості регіонів України та підвищити на цій онові ефективність використання соціально-економічного потенціалу їх розвитку. Зазначені пропозиції передбачають впровадження інституційних змін, спрямованих на обмеження можливості торговельних мереж використовувати фізичних осіб-підприємців для ухиляння від сплати податків. Крім того, пропонується посилити вплив органів місцевого самоврядування на контроль за діяльністю господарюючих суб’єктів у сфері оптової та роздрібної торгівлі регіонів, зокрема завдяки зміні механізму справляння єдиного податку та податку на доходи фізичних осіб.


Знайти схожі

3.


    Борщевський, В. В.
    Економіка великого міста: структурні трансформації в епоху глобальних змін [Текст] / В. В. Борщевський // Регіональна економіка. - 2019. - № 3. - С. 13-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Глобалізація--Трансформація--Політологія
Кл.слова (ненормовані):
структурні трансформації -- великі міста -- економічна глобалізація -- міський простір -- цифрові технології
Анотація: Досліджуються особливості структурних трансформацій в економіці великих міст в умовах глобалізації. Першочергова увага приділяється виявленню пріоритетних напрямів і механізмів впливу глобальних економічних змін на еволюційні зрушення у господарській структурі великих міст. Акцентується увага на визначальній ролі великих міст в економічному розвитку сучасних держав. Це супроводжується постійним зростанням частки міського населення та зосередженням у містах дедалі більш вагомого економічного потенціалу. Сформульовано пропозиції щодо першочергових заходів адаптації великих міст України до сучасних вимог глобалізації, враховуючи досвід найбільш розвинених держав світу. Зокрема, наголошено на необхідності збільшення обсягів інвестицій у розвиток інформаційних технологій та активізацію роботи з діджиталізації міського простору шляхом вивільнення частини бюджетних ресурсів, які сьогодні використовуються недостатньо ефективно та спрямовуються переважно на задоволення соціальних потреб міського населення.


Знайти схожі

4.


    Борщевський, В. В.
    Інституційна пастка транскордонної дивергенції: причини формування та засоби усунення [Текст] / В. В. Борщевський, К. Куцаб-Бонк // Регіональна економіка. - 2016. - № 4. - С. 108-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Транскордонне співробітництво
   Транскордонне співробітництво--Прикордонні території

   Транскордонне співробітництво--Україна--ЄС

Кл.слова (ненормовані):
Торгівля прикордонна -- Транскордонні ринки -- Єврорегіон
Анотація: Формулюються пропозиції для органів державної влади та місцевого самоврядування України та країн-членів ЄС щодо стимулювання розвитку підприємницького середовища і підвищення ефективності функціонування транскордонних ринків як основних засобів нівелювання вплиу інституційної пастки транскордонної дивергенції між Україною і ЄС.


Дод.точки доступу:
Куцаб-Бонк, К.

Знайти схожі

5.


    Борщевський, В. В.
    Механізми детінізації послуг у сфері оптової та роздрібної торгівлі [Текст] / В. В. Борщевський // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 178-185 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна політика--Оптова та роздрібна торгівля--Україна
Кл.слова (ненормовані):
оптова та роздрібна торгівля -- інституційні дисфункції -- тіньові операції -- механізми детінізації -- економічні інструменти
Анотація: Окреслено пріоритетні напрями та механізми детінізації оптової та роздрібної торгівлі України в сучасних соціально-економічних умовах. Проаналізовано причини та основні чинники поширення тіньових операцій у секторі підприємств оптової та роздрібної торгівлі. Основну увагу акцентовано на інституційних дисфункціях і регуляторних прогалинах, які спричиняють тінізацію торговельної сфери. Запропоновано низку нових підходів до реалізації заходів економічної політики на загальнодержавному та регіональному рівнях, спрямованих на детінізацію послуг у сфері оптової та роздрібної торгівлі. Обгрунтовано доцільність першочергового застосування інституційного, ринкового, фінансового та соціального механізмів детінізації торговельної діяльності на нинішньому етапі економічного розвитку України. Сформульовано низку конкретних пропозицій для органів державної влади та місцевого самоврядування щодо пріоритетних напрямів і засад удосконалення інституційного забезпечення оптової та роздрібної торгівлі для її детінізації, а також поліпшення якості людського та соціального капіталу як чинника викорінення іллегальних торговельних операцій.


Знайти схожі

6.


    Борщевський, В. В.
    Структурна політика великих міст на сучасному етапі децентралізації (на прикладі Львівської ОТГ) [Текст] / В. В. Борщевський // Регіональна економіка. - 2021. - № 1. - С. 5-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Територіальний розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
структурна політика -- великі міста -- децентралізація влади -- об’єднані територіальні громади -- просторовий розвиток
Анотація: Характерною особливістю сучасного етапу децентралізації влади в Україні стала активізація процесів налагодження взаємовигідного економічного співробітництва між окремими територіальними громадами, що ввійшли до складу новостворених ОТГ після місцевих виборів 2020 р. Найбільш складно взаємоузгодження економічних інтересів відбувається в тих ОТГ, які були створені навколо великих міст шляхом приєднання до них сусідніх сільських територій. Прикладом цього може слугувати Львівська ОТГ, в якій досі ведуться дискусії щодо пріоритетних напрямів подальшого структурного розвитку місцевої економіки. Одним з першочергових завдань місцевої влади, спрямованих на подолання наявних розбіжностей, є впровадження сучасних підходів до реалізації структурної політики великих міст, зокрема в контексті забезпечення збалансованого просторового розвитку створених на їхній базі ОТГ і структурної модернізації прилеглих до них сільських територій шляхом нарощування їхнього економічного потенціалу та стимулювання розвитку інноваційних виробництв і впровадження елементів «постіндустріальної економіки». У Львівській ОТГ першочергового значення набуває нарощування торговельно-економічного та послугового потенціалу прилеглих до Львова сільських територій, а основними засобами реалізації відповідної структурної політики міста мають стати модернізація інфраструктури та підвищення якості людського й соціального капіталу відповідних територіальних громад.


Знайти схожі

7.


    Борщевський, В. В.
    Механізми підвищення ефективності структурних трансформацій в економіці великих міст Західного регіону України [Текст] / В. В. Борщевський // Регіональна економіка. - 2020. - № 3. - С. 5-13 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Україна
   Територіальний розвиток--Економічна діяльність

Кл.слова (ненормовані):
великі міста -- структурні трансформації -- міська економіка -- фінансовий механізм -- організаційно-управлінський механізм -- економічна ефективність
Анотація: Досліджуються особливості управління економікою великих міст Західного регіону України крізь призму механізмів підвищення ефективності її структурних трансформацій. Акцентується увага на переважанні короткотермінових економічних інтересів у діяльності органів місцевого самоврядування досліджуваних міст над стратегічними пріоритетами їх розвитку. Це спричиняє фактичну відсутність помітних структурних зрушень в економіці цих міст протягом тривалого періоду часу. Виправлення ситуації вбачається в адекватному застосуванні фінансового та організаційно-управлінського механізмів підвищення ефективності структурних трансформацій в економіці великих міст Західного регіону України, що передбачає адаптацію в цих містах позитивного світового досвіду використання інструментів муніципально-приватного партнерства, демуніципалізації власності, інфраструктурної модернізації економіки та інформаційно-просвітницької роботи з місцевим населенням.


Знайти схожі

8.


    Борщевський, В. В.
    Соціально-економічна конвергенція людського потенціалу в контексті розвитку транскордонного регіону [Текст] / В. В. Борщевський, К. Куцаб-Бонк // Регіональна економіка. - 2016. - № 2. - С. 174-180. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Трудові ресурси
   Регіональна економіка--Транскордонне співробітництво

   Трудові ресурси--Соціальний аспект

   Соціально-економічний розвиток--Регіональна політика--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Потенціал демографічний -- Україна-ЄС -- Інтеграція
Анотація: Наголошено на необхідності першочергового розвитку транскордонних ринків праці для підвищення ефективності використання людського та демографічного потенціалу прикордонних регіонів України, що межують з ЄС.


Дод.точки доступу:
Куцаб-Бонк, К.

Знайти схожі

9.


    Борщевський, В. В.
    Модернізація інфраструктури аграрного ринку регіону як чинник нарощування потенціалу сільських територій [Текст] / В. В. Борщевський, В. А. Чемерис // Регіональна економіка. - 2014. - № 1. - С. 16-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Ринкові відносини--Україна
   Сільські території--Інфраструктура села--Інновації

   Регіональна економіка--Львівська область

Кл.слова (ненормовані):
аграрний ринок -- фінансова інфраструктура -- інституційна інфраструктура -- потенціал сільських територій
Анотація: Досліджується особливості функціонування аграрного ринку регіону в контексті модернізації його інфраструктури. Основна увага акцентується на виявленні чинників та бар'єрів інноваційного розвитку виробничої, фінансової та інституційної інфраструктури аграрного ринку Львівської області з метою нарощування потенціалу її сільських територій.


Дод.точки доступу:
Чемерис, В. А.

Знайти схожі

10.


    Борщевський, В. В.
    Сільськогосподарська кооперація: ринкові механізми розвитку [Текст] / В. В. Борщевський, В. М. Магас // Економіка АПК. - 2014. - № 10. - С. 14-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кооперація--Сільськогосподарська
   Кооперативний рух--Теорія

Кл.слова (ненормовані):
сільськогосподарська обслуговуюча кооперація -- псевдокооператизація -- капітал
Анотація: Розкрито ринкового сенсу категорії "кооперація" в контексті функціонування аграрного сектору вітчизняної економіки, а також виявлено ринкові механізми активізації коопераційних процесів у сучасному українському селі.


Дод.точки доступу:
Магас, В. М.

Знайти схожі

 1-10    11-14 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)