Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Беновська, Л. Я.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 22
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-22 
1.


    Сторонянська, І. З.
    Ризики бюджетного вирівнювання в умовах адміністративно-фінансової децентралізації [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Фінанси України. - 2020. - № 3. - С. 80-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетна політика--Україна
   Бюджетне вирівнювання--Ризики

Анотація: У зв'язку з реалізацією в Україні адміністративно-територіальної реформи та децентралізацією влади змінилася система бюджетного вирівнювання. З метою зміцнення фінансової бази місцевих бюджетів здійснено перехід від вирівнювання за видатками до вирівнювання за доходами. У статті ідентифіковано ризики системи бюджетного вирівнювання в умовах адміністративно-фінансової децентралізації в Україні.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.

Знайти схожі

2.


    Сторонянська, І. З.
    Моделі фінансового вирівнювання: світова практика [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Фінанси України. - 2020. - № 2. - С. 25-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетна політика--Зарубіжний досвід
Анотація: У статті проведено поглиблений аналіз моделей фінансового вирівнювання в розвинутих країнах світу, досвід яких може бути корисним для вдосконалення вітчизняної практики вирівнювання в контексті модернізації його методичних засад за видатками, а також ідентифіковано українську модель. Виокремлено форми й види фінансового вирівнювання. Окреслено проблеми переходу до фінансового вирівнювання дохідності спроможності в Україні та пошуку шляхів його вдосконалення, враховуючи досвід розвинутих країн і особливості національної бюджетної системи.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.

Знайти схожі

3.


    Сторонянська, І. З.
    Фінансова спроможність регіонів у контексті бюджетно-податкової децентралізації [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Фінанси України. - 2015. - № 6. - С. 44-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеві бюджети--Фінансова спроможність--Україна
Анотація: Обгрунтовано необхідність проведення реформи системи державного управління та фінансів у напрямі децентралізації та передачі на місцевий рівень повноважень і фінансових ресурсів. Розглянуто основні проблеми низької фінансової спроможності місцевих бюджетів, пов'язані з одного боку, з надмірною фінансовою залежністю регіонів від центру та високою дефіцитністю бюджетів, що перешкоджає виконанню територіальними органами їхніх функцій повною мірою, а з другого боку, з низькою ефективністю управління формуванням і використанням фінансових ресурсів місцевих бюджетів.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.

Знайти схожі

4.


    Сторонянська, І. З.
    Просторові асиметрії економічного розвитку в умовах адміністративно-фінансової децентралізації [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Економіка України. - 2018. - № 2. - С. 50-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічний розвиток--Адміністративно-фінансова децентралізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
просторові диспропорці -- фінансова спроможність -- ризики
Анотація: Висвітлено теоретичні засади і світовий досвід впливу адміністративно-фінансової децентралізації на процеси просторового розвитку, виявлено сучасні тенденції та особливості територіальної диференціації розвитку в Україні, які формуються в умовах децентралізації. Встановлено, що Україні не вдалось уникнути ризику поглиблення територіальної соціально-економічної диференціації, а механізми прямого регулювання та непрямого впливу виявилися неспроможними врегулювати проблеми нерівномірності ендогенного потенціалу розвитку громад та різної ефективності його використання. Визначено напрями нівелювання ризиків посилення внутрішньорегіональноїдиференціації розвитку територіальних громад у сучасних умовах.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Сторонянська, І. З.
    Проблеми функціонування освітньої мережі та шляхи її консолідації [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Регіональна економіка. - 2017. - № 3. - С. 55-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Освіта--Реформування--Україна
   Децентралізація--Місцеве самоврядування

Кл.слова (ненормовані):
Субвенція освітня -- Фінансування -- Опорний заклад
Анотація: Досліджено зміни в управлінні освітньою сферою, викликані адмінреформою та децентралізацією.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.

Знайти схожі

6.


    Сторонянська, І. З.
    Особливості та тенденції бюджетного забезпечення розвитку Запорізької області в умовах бюджетної децентралізації [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Регіональна економіка. - 2019. - № 3. - С. 88-97 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова політика--Україна
   Місцевий бюджет--Децентралізація--Запорізька область

Кл.слова (ненормовані):
бюджетне забезпечення -- доходи бюджетів -- податкові надходження -- регіональні цільові програми -- реформа -- розвиток
Анотація: Визначено тенденції та проблеми фінансового забезпечення розвитку Запорізької області в умовах реформи бюджетної децентралізації. Констатовано, що позитивними тенденціями стали: зростання надходжень доходів місцевих бюджетів області; зниження трансфертної залежності області від державного бюджету; формування об’єднаних територіальних громад з високим рівнем податкоспроможності. Негативними тенденціями розвитку визначено: посилення диференціації фінансового забезпечення розвитку обласного центру та інших адміністративно-територіальних одиниць області, зниження темпів зростання доходів бюджету розвитку. Проведено порівняльний аналіз бюджетного забезпечення розвитку Запорізької області та інших областей Центрального регіону. Результати аналізу регіональних цільових програм області дозволили констатувати домінування соціальної складової над розвитковою та низький рівень виконання низки програм.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.

Знайти схожі

7.


    Сторонянська, І. З.
    Основний та оборотний капітал реального сектору економіки: міжрегіональні асиметрії [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Регіональна економіка. - 2013. - № 1. - С. 17-25 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна теорія--Оборотні засоби
   Економіка підприємства--Капітал

Кл.слова (ненормовані):
конвергенція -- регіон -- конвергентно-дивергентний розвиток
Анотація: Розглянуто методичні підходи до оцінки конвергентно-дивергентного розвитку регіонів. На основі використання статистичного та економетричного апарату для визначення конвергенції проаналізовано конвергентно-дивергентний розвиток регіонів за показниками забезпеченості капіталом суб'єктів господарювання.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.

Знайти схожі

8.


    Сторонянська, І. З.
    Орієнтація на управління активами територіальних громад: теоретичні підходи [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Регіональна економіка. - 2020. - № 1. - С. 5-13 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика
   Управління активами--Територіальні громади--Україна

Кл.слова (ненормовані):
управління -- територіальна громада -- активи -- актив-орієнтоване управління -- спроможність
Анотація: Проведено аналіз концептуальних підходів до управління: проблемно-орієнтоване управління, ресурс-орієнтоване управління, ціннісно-орієнтоване управління, актив-орієнтоване управління. Здійснено їх порівняння та проаналізовано можливість і доцільність їх застосування для управління територіальною громадою. Обгрунтовано необхідність застосування актив-орієнтованого управління територіальною громадою в умовах адміністративно-фінансової децентралізації. Охарактеризовано особливості актив-орієнтованого управління на рівні територіальної громади. Зазначено, що метою актив-орієнтованого управління є підвищення спроможності територіальних громад завдяки мобілізації власних ресурсів та перетворенню їх на активи розвитку громади. Здійснено ідентифікацію активів територіальної громади з групуванням їх на матеріальні та нематеріальні активи. Розроблено технологію управління активами територіальних громад з виділенням етапів управління, мети, суб’єктів та об’єктів управління, взаємозв’язків.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.

Знайти схожі

9.


    Сторонянська, І. З.
    Економічна нестабільність vs економічне зростання територій: фінансові детермінанти та поведінкові ефекти [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Регіональна економіка. - 2021. - № 2. - С. 150-164 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова політика в Україні--Поведінкові ефекти
   Регіональна політика--Інвестиції

Кл.слова (ненормовані):
розвиток -- регіон -- фінансові детермінанти -- поведінкові ефекти -- інвестиції -- бізнес-клімат -- бюджет
Анотація: Проведено поглиблений аналіз тенденцій та особливостей розвитку економіки регіонів України в розрізі таких фінансових детермінант сталого зростання регіонів, як цінова стабільність, залучення інвестицій та покращення бізнес-клімату, стійкість публічних фінансів, прозорість адміністрування бюджетоутворюючих показників, кредитування та залучення інвестицій. Аналіз фінансових детермінант здійснено з огляду на поведінкові ефекти. Виокремлено негативні тенденції фінансового розвитку регіонів в умовах коронокризи. З’ясовано, що вплив кризи COVID-19 є територіально диференційованим, а її різноманітні ризики значною мірою обумовлені економічними та просторовими особливостями регіонального розвитку. Наголошено, що вагомою причиною поглиблення означених проблем є панічні настрої, викликані поширенням COVID-19, які зумовили прийняття низки ірраціональних рішень суб’єктами фінансово-економічних відносин на різних рівнях управління.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.

Знайти схожі

10.


    Сторонянська, І. З.
    Економіка регіонів України під дією викликів пандемії COVID-19 [Текст] / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 5-16 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Підприємництво
Кл.слова (ненормовані):
епідемія -- підприємництво -- доходи бюджету -- регіон -- територіальна громада
Анотація: Проаналізовано негативні тенденції економіки регіонів під впливом карантинних заходів, запроваджених через епідемією COVID-19: зниження економічної активності промислових і сільськогосподарських підприємств, інвестицій, експорту-імпорту регіонів, доходів місцевих бюджетів. З’ясовано негативні соціальні ефекти карантинних заходів: зниження середньої заробітної плати, рівня зайнятості населення, збільшення кількості вимушених відпусток без збереження заробітної плати. Охарактеризовано особливості державного регулювання підприємницької діяльності в умовах епідемії та їх вплив на наповнення державного та місцевих бюджетів. Наголошено, що виходом із ситуації є прискорене ендогенне економічне зростання територіальних громад і залучення в економічний оборот не задіяних досі ресурсів і перетворення їх на активи розвитку. Запропоновано шляхи переорієнтації бізнесу та державної підтримки територіальних громад.


Дод.точки доступу:
Беновська, Л. Я.

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-22 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)