Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Ажаман, І. А.$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Ажаман І.А.
Назва : Сучасний стан і перспективи розвитку ринку насіння озимих зернових культур
Місце публікування : Економіка АПК. - 2004. - № 5. - С.126-131
Предметні рубрики: Насіннєва галузь України-- Зернові культури-- Озимі
Ринок України-- Насіннєвий-- Зернові культури
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ажаман І. А.
Назва : Будівництво в сільському господарстві як чинник підвищення конкурентоспроможності аграрної галузі
Місце публікування : Актуальні проблеми економіки. - 2014. - № 1. - С. 55-62 (Шифр А669736/2014/1)
Примітки : Бібліогр.: 17 назв
Предметні рубрики: Економіка сільського господарства в Україні-- Вплив будівництва у сільському господарстві на конкурентоспроможність галузі
Анотація: У статті розглянуто роль галузей сільського господарства та будівництва. Обґрунтовано значення будівництва в сільському господарстві для забезпечення і підвищення конкурентоспроможності аграрної галузі. Визначено необхідність одночасного розвитку промислового і цивільного будівництва в сільському господарстві.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ажаман І. А.
Назва : Розвиток інституційної інфраструктури промислового та цивільного будівництва в сільській місцевості
Місце публікування : Економіка та держава. - 2014. - № 8. - С. 55-58 (Шифр Е996798/2014/8)
Примітки : Бібліогр. с.58 (8 назв)
Предметні рубрики: Сільські місцевості-- Будівництво
Анотація: У статті визначено основні проблеми та обгрунтовано необхідність розвитку інституційної інфраструктури промислового та цивільного будівництва в сільській місцевості. Запропоновано основні етапи розвитку інституційної інфрастркутури.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ажаман І.А., Жидков О.І.
Назва : Теоретичне обгрунтування сутності та властивостей потенціалу підприємства
Місце публікування : Економіка та держава. - 2018. - № 2. - С. 22-26: табл. (Шифр Е996798/2018/2)
Примітки : Бібліогр. с. 25-26 (17 назв)
Предметні рубрики: Підприємства-- Економічний потенціал
Анотація: Наведено теоретичне обгрунтування сутності та властивостей потенціалу підприємства. Встановлено, що потенціал — це багатозначний термін, який може вживатись у багатьох галузях знань (зокрема економіці) та на різних рівнях (держави, підприємства, окремої людини). Запропоновано потенціал розглядати як сукупність можливостей, ресурсів, засобів, які можуть бути використані в певний період часу для досягнення визначеної мети, здійснення певних дій. Узагальнюючи дослідження науковців виділено такі класифікаційні ознаки потенціалу: за рівнем оцінки, за галузевою ознакою, за елементним складом, за рівнем абстрагованості, за функціональною сферою, за спрямованістю діяльності, за спектром врахованих можливостей. Термін "потенціал підприємства" пропонується визначати як стан його внутрішнього середовища, сукупність ресурсів, потужностей, інших резервів, можливостей, які створюють підгрунтя до розвитку, отримання визначених результатів, забезпечення бажаної ефективності діяльності підприємства, підвищення конкурентоспроможності й досягнення його цілей. Виділено властивості потенціалу підприємства, до яких віднесено: цілісність, структурованість та складність, динамічність, часова обмеженість, синергетичність, гнучкість та адаптивність, інноваційність.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ажаман І.А., Жидков О.І.
Назва : Сутність та структура економічного потенціалу підприємства
Місце публікування : Економіка та держава. - 2018. - № 4. - С. 22-25: табл. (Шифр Е996798/2018/4)
Примітки : Бібліогр. с. 25 (19 назв)
Предметні рубрики: Підприємства-- Економічний потенціал
Анотація: Визначено актуальність дослідження сутності та структури економічного потенціалу підприємства. Проведено аналіз існуючих підходів до трактування економічного потенціалу підприємства. На основі узагальнення результатів дослідження економічний потенціал підприємства запропоновано визначати як певну його спроможність, здатність сприяти задоволенню потреб суспільства, розвиватися у визначено напрямку, досягати поставлених цілей за умов максимальної ефективності, отримувати заплановані результати, підвищувати конкурентоспроможність за рахунок сформованої у певний момент часу сукупності структурованих ресурсів, які використовуються у мовах дії чинників зовнішнього середовища. Визначено, що структура економічного потенціалу підприємства є сукупністю підсистем — потенціалів і складових, взаємодія яких в певний момент часу за дії чинників зовнішнього середовища створює умови для здатності до задоволення потреб суспільства, розвитку, досягнення поставлених цілей та отримання визначених результатів. Складовими економічного потенціалу підприємства визначено кадровий, виробничий, фінансово-інвестиційний, інноваційний, інформаційний, організаційно-управлінський, конкурентний, маркетинговий та підприємницький потенціал.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Жидков О.І., Ажаман І.А.
Назва : Концептуальні аспекти управління потенціалом підприємства на маркетингових засадах
Місце публікування : Економіка та держава. - 2021. - № 2. - С. 47-52: табл. (Шифр Е996798/2021/2)
Примітки : Бібліогр. с. 52 (10 назв)
Предметні рубрики: Підприємства-- Маркетинг-- Управління
Анотація: Обгрунтовано актуальність проведення досліджень, визначено мету і завдання управління розвитком економічного потенціалу сервісного підприємства. Запропоновано управління інноваційним розвитком економічного потенціалу сервісного підприємства здійснювати на основі інтеграційного підходу, який поєднуватиме в собі переваги системного щодо розгляду потенціалу підприємства як системи, яка складається з певних елементів, взаємопов'язаних між собою, ситуаційного — з точки зору врахування впливу оточуючого середовища, функціонального та процесного — щодо комплексності та послідовності дій для забезпечення результату, а також врахування сучасних тенденцій та напрямів розвитку менеджменту, зокрема в контексті підтримки саморозвиваючих та самоорганізованих систем, в яких на перше місце виходить людський чинник — основний ресурс і генератор інноваційного розвитку.Процес управління інноваційним розвитком економічного потенціалу підприємства пропонується розглядати як комплекс послідовних функцій управління, реалізація яких дозволить забезпечити формування, використання та подальше нарощення потенціалу, що створить передумови для забезпечення гнучкості та адаптації суб'єкту господарювання до впливу оточуючого середовища та сприятиме досягненню стратегічних цілей підприємства.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)