Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Іванова, Людмила$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 24
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-24 
1.


    Іванова, Людмила.
    Українське просвітництво в контексті західноєвропейських суспільних теорій [Текст] / Людмила Іванова // Наука і суспільство. - 2018. - № 9-10. - С. 2-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Просвітництво--Історія--Вплив
Анотація: У першій половині ХІХ ст. європейська спільнота продовжувала перебувати під значним впливом ідей епохи Просвітництва, які де-далі втілювались у повсякденному житті, соціальних практиках, в культурній та науковій сфері. Зрештою просвітницькі ідеї та теорії почали витісняти традиційний світогляд щодо освідченості монархічного устрою та станової структури суспільства, трактування таких категорій як нація, громадянство, мораль тощо. Одночасно просвітництво заклало основу формування нових поглядів щодо розуміння внутрішнього характеру законів цивілізаційних трансформацій людства.


Знайти схожі

2.


    Іванова, Людмила.
    Українська автономія і Росія у I чверті ХVІIІ століття: відносини сюзерена та васала [Текст] / Л. Іванова // Наука і суспільство. - 2011. - № 7/8. - С. 7-13. - Бібліогр.: с. 13 (11 назв)
Рубрики: Україна-Росія--Історія взаємовідносин, XVIII ст.
Анотація: Про автономний статус Лівобережної України у складі Російської держави на початку XVIII століття зумовив існування певних її особливостей в економічниій, політичній, соціальній та інших сферах суспільного життя, що різко відрізнив її від сутності тодішнього Московського царства.


Знайти схожі

3.


    Іванова, Людмила Георгіївна.
    Становлення етносоціальної свідомості українського суспільства: головні фактори та історичні передумови [Текст] / Людмила Георгіївна Іванова // Наука і суспільство. - 2021. - № 1-2. - С. 21-35. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українське суспільство--Етносоціальна свідомість--Літературний процес
Анотація: Процес формування нації для більшості європейських народів супроводжувався пробудженням національного життя і національних рухів, боротьбою проти всякого національного гніту, створенням національних держав. Національний рух перетворювався у потужний фактор втягнення величезних мас людей у політичне життя, у боротьбу за політичні свободи та права.


Знайти схожі

4.


    Іванова, Людмила.
    Селянське питанняя в Україні (друга половина ХVІІІ століття): український і польський підходи [Текст] / Л. І. Іванова // Наука і суспільство. - 2013. - № 3/4. - С. 14-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--Українські і польські відносини
Анотація: У статті йдеться про український і польській підходи, селянське питання в Україні друга половина ХVІІІ століття.


Знайти схожі

5.


    Іванова, Людмила.
    Селянське питання в Україні (друга половина ХVІІІ століття): український і польський підходи до його вирішення [Текст] / Л. Іванова // Наука і суспільство. - 2013. - № 1/2. - С. 29-40
Рубрики: Історія України--Селянське питання, II половина XVIII ст.
Анотація: Історія впровадження кріпосних порядків в Україні.


Знайти схожі

6.


    Іванова, Людмила.
    Проблема державності та принципів управління в трактовці української козацької еліти у XVIII ст. [Текст] / Людмила Іванова // Наука і суспільство. - 2022. - № 1. - С. 15-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державність України--Історія--Розвиток
   Козацька доба--Державність--Управління

Анотація: У процесі формування етнонаціональної свідомості у визначенні самоідентифікації народу як самобутньої нації в новітній період першочерговим ставало питання формування власної концепції державного будівництва. Важливу роль у вирішенні цієї складної проблеми для більшості європейських народів, які втратили за певних обставин свою державну самостійність, відігравала історична пам'ять, відображеноа як в усній народній творчості, так і в писемних творах, котрі підтверджували право народу на недоторканність і незалежність власної країни. Історична пам'ять народу, як "своєрідна система цінностей", трактує історичні події та персоналії через призму оцінок усього соціуму. Тому є найбільш репрезентативним показником національної самосвідомості.


Знайти схожі

7.


    Іванова, Людмила.
    Проблема автократизму та парламентаризму в політичній культурі українського соціуму (XVIII ст.) [Текст] / Л. Іванова // Наука і суспільство. - 2011. - № 3/4. - С. 49-64
Рубрики: Політична культура--Історія розвитку--Україна
Анотація: Політична культура кожного соціуму визначається не тільки цивілізаційним поступом та історичною епохою,а перебуває у прямій залежності від національного менталітету, психології, глибинних громадських ідеалів, які своїм корінням сягають далеких часів формування етносоціальної спільноти.


Знайти схожі

8.


    Іванова, Людмила.
    Принцип справедливості в правосудді [Текст] / Л. Іванова // Вибори та демократія. - 2009. - № 3. - С. 52-58
Рубрики: Правосуддя--Принципи--Справедливість


Знайти схожі

9.


    Іванова, Людмила.
    Постать Богдана Хмельницького в українському інтелектуальному середовищі 30-60-х рр. XIXст. [Текст] / Л. Іванова // Наука і суспільство. - 2017. - № 9-10. - С. 2-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гетьмани--Персоналії--Україна
Анотація: Подвижницька і багатовекторна діяльність гетьмана Богдана Хмельницького в історії України досліджувалась багатьма представниками українського інтелектуального середовища 30-60-х рр. XIXст. (Є. Гребінка, М. Маркевич, Т. Шевченко, М. Костомаров...)


Дод.точки доступу:
Хмельницький, Богдан-Зіновій Михайлович (укр. військовий, політ, і держ. діяч, Гетьман Війська Запорозького, Очільник Гетьманату (1648-1657) ; 1595-1657) \про нього\

Знайти схожі

10.


    Іванова, Людмила.
    П. Чубинський та Київська громада (60-і рр. XIX ст. ) [Текст] / Л. Іванова // Наука і суспільство. - 2015. - № 9/10. - С. 2-8. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнографи--Персоналії--Україна
   Письменники--Персоналії--Україна

Анотація: Про діяльність Київської громади (60-і рр. XIX ст.) та її члена Павла Чубинського.


Дод.точки доступу:
Чубинський, Павло (етнограф, фольклорист, поет ; 1839-1884) \о нем\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-24 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)