Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>A=Єрмоленко, Анатолій$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 38
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-38 
1.


    Єрмоленко, Анатолій. [Текст]. - [Б. м. : б. в.]. - Б. ц.

Знайти схожі

2.


   
    Ідеологія і утопія. Спадщина марксизму і сучасна політична реальність [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2018. - № 2. - С. 6-67. - Зміст: Ідеологія і комунікація: Маркс і далі / Євген Бистрицький. Маркс та його утопічна спадщина: висновки для сучасних суспільствознавців / Євген Головаха. Метакритика Марксової критики політичної економії / Анатолій Єрмоленко. Марксизм у контексті філософії підозри, або Чи має марксист підозрювати сам себе? / Вахтанґ Кебуладзе. Марксова критика ідеології та дискурс публічної політики в сучасній Україні / Роман Кобець. Декілька спостережень щодо "дематеріалізації" людини у К. Маркса / Віктор Козловський. "Вісімнадцяте брюмера Луї Бонапарта": аналітика події / Сергій Макеєв. Доречність марксизму у ХХІ столітті / Сергій Пролеєв. "Чи є в марксизмі витоки Голодомору?" / Вадим Скуратівський. Революційний пророк новітнього типу авторитаризму / Олег Білий.
Рубрики: Філософські вчення--Марксизм
Анотація: Круглий стіл присвячений 200-річчю з дня народження Карла Маркса. На обговорення винесені культурно-політичні імплікації марксизму, співвідношення перарелігійного змісту марксистського вченння і утопії.


Дод.точки доступу:
Маркс, Карл Генріх (нім. філософ-матеріаліст, теоретик-суспільствознавець, політеконом, політ. журналіст-публіцист; протагоніст робіт. соціал. руху ; 1818-1883) \про нього\

Знайти схожі

3.


   
    Інакший досвід: збагнути незбагненне [Текст] : круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2019. - № 3. - С. 6-59. - Бібліогр. в підрядк. прим. - Зміст: Визнання самоцінності інакшого буття як основа для порозуміння між людьми / Анатолій Єрмоленко. Інакшість як міждисциплінарна проблема: актуальні дослідницькі тенденції / Юлія Кисельова. Множинна інакшість у сучасному мистецтві / Ольга Балашова. Література - це радикальна практика проявлення інакшості / Андрій Бондар. Постсекулярність і "Свій" як "Інший" / Олег Кисельов. Практичний зв'язок філософії і освіти: тема інакшого досвіду у практиці шкільної освіти / Ірина Крошко. Страх і небажання мислити - те, що заважає нам сприймати інакшість / Тарас Лютий. Інакше знання / Вадим Скуратівський. Диктатура "ніщо" та піднесення "іншого" / Олег Білий. Три патерни осмислення інакшості / Олексій Панич. Діалогічна філософія Іншого: проблема інакшості та інклюзії / Володимир Волковський.
Рубрики: Інклюзивна освіта
   Люди з обмеженими можливостями--Суспільство--Взаємовідносини

   Соціальна філософія--Особа і суспільство--Інклюзія

Анотація: Круглий стіл об'єднав філософів, філологів, істориків, релігієзнавців, літераторів, громадських діячів, які порушили широке коло непростих питань. Що значить бути інакшим? Чи є інакшість вадою людства й перешкодою на шляху до єдності й миру? Або ж вона іманентна людській природі та є умовою нашої людяності? Як навчитися чути голос Іншого та розбудовувати горизонтальні стосунки з ним, не прагнучи ані домінування, ані підкорення? Як знайти в поліфонії інакшостей те спільне, що вможливить єдність і порозуміння? І навпаки - як збагнути досвід Іншого, не розчиняючись у ньому аж до розмивання власної особливості?


Знайти схожі

4.


   
    Інтелектуали і влада: альтернативи досвіду [Текст] : [круглий стіл] // Філософська думка. - 2018. - № 3. - С. 6-36. - Зміст: Інтелектуал у ситуації постмодерну / Радмила Войтович. "Інтелектуали визначають межі влади і мають про це постійно нагадувати" / Євген Головаха. Фантомні болі державності / Тарас Кононенко. Місія інтелектуалів - нести довіру / Людмила Шашкова. Інтелектуали як хранителі раціональності / Анатолій Єрмоленко. Два фантоми у розумінні влади / Сергій Пролеєв. Хто може бути інтелектуалом? / Михайло Бойченко. Освіта як чинник формування інтелектуала / Олег Хома. Найголовніше для інтелектуала - спроможність до соціальної рефлексії / Олег Білий. Вимоги до інтелектуала: порівняльний ракурс / Іван Іващенко.
Рубрики: Філософія політики--Влада--Інтелектуальна еліта
Анотація: Тема взаємовідносин інтелектуалів і влади має довгу, респектабельну кредитну історію. Ця історія рясніє апологіями ворохобництва і слухняності, хитрощами поневоленого розуму та інтелектуальним сумлінням. Проте на порядку денному так і залишається незбагненною тавтологія позицій, аргументів, сюжетів. Жага інтелектуальної свободи - ось чому присвячений круглий стіл "Філософської думки".


Знайти схожі

5.


    Єрмоленко, Анатолій.
    Академічна філософія у вимірі парадигмальних змін [Текст] / Анатолій Єрмоленко // Філософська думка. - 2018. - № 6. - С. 6-11. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія академічна--Україна
Анотація: Автор виокремлює такі парадигмальні комплекси, як буття, або онтологічну парадигму, парадигму самосвідомості, або парадигму суб'єктивності, та парадигму комунікації, інспіровану герменевтично-лінгвістично-прагматичним поворотом, і прагне застосовувати її і в дослідженні розвитку нашої філософії.


Знайти схожі

6.


    Єрмоленко, Анатолій Миколайович.
    Академічна філософія як «нове просвітництво» для діалогічної цивілізації [Текст] / Анатолій Миколайович Єрмоленко // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 11. - С. 3-12. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Філософія і суспільство
   Філософія--Розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
дискурс -- етос -- істина -- наука -- постправда -- просвітництво
Анотація: Предметом статті є аналіз провідних тенденцій розвитку філософії в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України в контексті парадигмальних змін у світовій філософії та формування діалогічної цивілізації. Висвітлено здобутки науковців Інституту, дослідження яких ще за радянських часів виходили за межі марксистської парадигми, закладаючи підвалини для розвитку філософії в пострадянський період. Показано, що філософія незалежної України і мовно, і концептуально розвивається в річищі світової філософської думки, розбудовуючи концепції демократичної держави та громадянського суспільства і реагуючи на виклики сучасної доби, пов’язані з ситуацією «постправди», моральним релятивізмом та нігілізмом.


Знайти схожі

7.


    Єрмоленко, Анатолій.
    Відділ соціальної філософії: історія, здобутки, перспективи [Текст] / Анатолій Єрмоленко // Філософська думка. - 2016. - № 6. - С. 27-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософська освіта--Історія викладання
Кл.слова (ненормовані):
співробітники -- соціальна відповідальність
Анотація: Історія створення та сучасність відділу соціальної філософії Інституту філософії НАН України.


Дод.точки доступу:
\про нього\

Знайти схожі

8.


    Єрмоленко, Анатолій.
    Відродження філософської культури зі світу перекладу [Текст] / Анатолій Єрмоленко // Філософська думка. - 2016. - № 5. - С. 78-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія перкладу--Онтологія
   Перекладознавство--Історія перекладу--Науковий переклад

Кл.слова (ненормовані):
переклад -- філософська література -- комунікативна філософія
Анотація: У цій статті тематизовано деякі поняття сучасної філософії. Сучасна філософія розвивається саме як світовий філософський дискурс, що досягається і завдяки перекладам і перекладачам.


Знайти схожі

9.


   
    Велика криза та її наслідки [Текст] : Круглий стіл часопису "Філософська думка" // Філософська думка. - 2009. - № 2. - С. 5-32. - Зміст: / М. Попович. / Б. Бауман. / Є. Бистрицький. / І. Бураковський. / Є. Головаха. / А. Єрмоленко. / К. Малеєв. / С. Пролеєв. / В. Хмелько.
Рубрики: Філософія і суспільство
   Дискусії

Кл.слова (ненормовані):
Політика -- Економіка -- Громадянське суспільство
Анотація: Редколегія часопису "Філософська думка" організувала "круглий стіл" на тему "Велика криза та її негативвні соціально-політичні наслідки".


Знайти схожі

10.


   
    Влада і реформи в Україні [Текст] : [круглий стіл Інституту філософії та інституту соціології НАНУ] // Філософська думка. - 2010. - № 2. - С. 5-56. - Зміст: Українська модель суспільного розвитку: бажання і реальність / Мирослав Попович. Невідкладні заходи та стратегічні напрями соціально-політичних змін / Євген Головаха. Влада, легітимація, філософія / Анатолій Єрмоленко. Публічне застосування розуму в Україні: академіки та влада / Євген Бистрицький. Академічна пропозиція і система ухвалення рішень / Олег Білий. Експертне соціальне знання: між владою і суспільством? / Віктор Степаненко. "Дорожня карта" як інструмент діалогу із владою? / Олена Злобіна. Чи потрібні чингіз-ханам вчені ради та поради? / Володимир Паніотто. Успіх реформ без наукового забезпечення? / Ірина Бекешкіна. Про подив, сором і "правильні" питання / Сергій Макеєв. Про тиск буттєвості, що єднає владу і час / Віктор Малахов. "Порожнє" місце влади / Віктор Бурлачук. Україна, яку ми вибрали / Сергій Пролєєв.
Рубрики: Філософія політики--Влада--Україна, 21 ст.
Анотація: В статті публікуються теми доповідей круглого столу. Питання вибору суспільством своєї долі та перспективи їснування, можливості чи межі цього вибору, визначення реальних альтернатив та передумов їх реалізації - все це неодмінні теми соціально-філософської рефлексії.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-38 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)